Eestis on koostatud mitmeid Excel põhiseid kalkulaatoreid, näiteks:
- Huumusbilansi kalkulaator (Eesti Maaülikool)
- NPK põllupõhise bilansi kalkulaator (Eesti Maaülikool)
- Masinakulude kalkulaatorid (Eesti Taimekasvatuse Inistituut)
Põllukultuuride kasvatamisel moodustavad masinakulud keskmiselt 1/3 tootmiskuludest. Masinakulude arvutamiseks on koostatud kalkulaatorid Excel-i tabelarvutusrakendustena, mille abil leitakse püsikulud (kulum, laenuintress, kindlustusmaksed jne) ja muutuvkulud (korrashoiukulu, kütusekulu, töötasu jne) tööühikule (vastavalt kas €/ha, €/t, jne). - Veiste ja lammaste karjatamise kalkulaator (EPKK, avaneb artikkel)
Exceli põhine karjatamise kalkulaator veistele ja lammastele aitab kergema vaevaga järgida Veeseadusest tulenevaid piirnorme loomade karjatamisel ja täita kohustusi põlluraamatu pidamisel. - Taimetoitainete kalkulaator, mida on nimetatud ka taluvärava bilansiks (avaneb voldik Exceli allalaadimise lingiga)
- Põllumajandusettevõtete bilansi kalkulaator (Avaneb Excel)
Veebipõhised kalkulaatorid
- Tasakaalustatud väetamise maksumuse kalkulaator (Põllumajandusuuringute Keskus)
- FADN standardtulemuste ülevaade: http://fadn.agri.ee/standardtulemused/ (Põllumajandusuuringute Keskus)
- Majandusliku suuruse ja tootmistüübi kalkulaator (Põllumajandusuuringute Keskus)
Mobiilirakendusi ja videomaterjale põllupidajatele pakuvad näiteks:
- BASF Agronomy Adviser rakendusega
- Yara erinevad rakendused
- KEVILI põllujalutuse videod
Teraviljade külvinormi soovitused ja kalkulaatorid
- Külvinormi suurus sõltub sordist ja kasvutingimustest.
- Vaata Seemneliidu liikmete soovitatud KÜLVINORMI VAHEMIKKE erinevatele kultuuridele.
Täpse külvisenormi arvutamiseks lae alla MOBIILIRAKENDUS või kasuta VEEBIKALKULAATORIT Seemneliidu kodulehel
Sõnnikuhoidla mahutavuse kalkulaator https://sonnik.agri.ee/
Läti näiteid olemasolevatest digivahenditest:
- põllumajandustoetustele ligipääsu hindamine http://esatbalsti.llkc.lv/. Suunavad interaktiivsed küsimused hindamaks, kas taotleja vastab toetusmeetme nõuetele. Kasutatav piiranguteta.
- investeerimisvõimaluste analüüs http://ks.llkc.lv/demofarm/investanalize/. Mudel, mille abiga hinnata ettevõtte majanduslikku võimekust investeeringu elluviimiseks, standardkogutoodangu abiga. Kasutajaks registreerumisega on võimalik andmeid säilitada järgmiste analüüside jaoks, kuid olemas ka baasversioon nendele, kes soovivad analüüsi teostada registreerumiseta.
- piimatootmise omahinna kalkulaator (Excel-põhine ja läti keeles)
- piimatootmise analüüsimudel alustavale ettevõtjale http://rpl.llkc.lv/. Näidislahendus 4 erineva suurusega farmi kohta alates ehitusskeemidest, tabelitega maa, loomade tehnika, töötajate jm vajaduste arvutamiseks, sh eelarvevajadused. Kasutatav piiranguteta, sisaldab juhiseid loomapidamise ja põllukultuuride kohta.
- Interaktiivne arvutus põllumajandustehnika kulude hindamiseks pindalaühiku kohta http://laukutikls.lv/riki/tehnikas_aprekins/
- Rohestamise kalkulaator https://eps.lad.gov.lv/greenery_calculator (Makseagentuuri veebilehel). Võimalik sisestada külvikorra põhiandmed ning süsteem hindab vastavust rohestamise nõuetele.
Leedu näiteid olemasolevatest digivahenditest:
- Taimekaitse monitooringusüsteem IKMIS https://www.ikmis.lt/ – sisaldab kaardirakendust seiratavate põldude kohta, taimekaitsevahendite kataloogi, integreeritud taimekaitse soovitusi ja koolituskeskkonda (sh e-õpe ja tasulised teenused). Rakendus nõuab kasutajaks registreerumist, sisaldab nii tasulisi kui tasuta osi
- Tootmisettevõtte majandusarvestuse süsteem E-GEBA http://www.egeba.lt/, ettevõtte varade ja tehtavate tööde haldamiseks veebipõhiselt, kasutamine ei ole tasuta ja sisaldab ka nõustamist.