Maamajanduse taskuhäälingud kirjeldavad maaettevõtlusega alustajatele tegevusega kaasnevaid võimalusi, aga ka ohte kogemuslugude kaudu.

Igas saates käsitletakse erinevat tootmissuunda, millega maaettevõtlusega alustaja saaks end kurssi viia: lambakasvatus, kitsekasvatus, piimakarjakasvatus, marjakasvatus, mesindus, linnukasvatus, lihaveisekasvatus, köögivilja- või kartulikasvatus, teraviljakasvatus jne.

Taskuhäälingus kuulete intervjuud vastava ala tootjaga, kes räägib enda kogemuse põhjal alustamisest ja tegevusalast üldisemalt.

Intervjueerijaks on taskuhäälingutes Kaja Piirfeldt, Aasta Põllumees 2020, maamajanduse konsulent, MTÜ Eesti Noortalunikud juhatuse liige

MAK logoTaskuhäälingud ilmuvad “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” raames. Toetab Euroopa Liit

Aastal 2023 valminud taskuhäälingud

Taskuhääling spargli kasvatusest

Jõgevamaal tegutsev Erto talu peremees Margo Mansbergi silmad paneb särama esimest korda sparglit proovijate ahhaa-elamus.
Esimene eeldus mahepõllumajanduses hakkamasaamiseks on, et ala peab endale meeldima

Vaata ka temaatilist artiklit Margo Mansbergi kogemusloost

Taskuhääling liha väiketöötlemisest

Lammaste ja lihaveiste kasvatusega tegelevat Allika talu juhatab noorperemees Argo Alliksaar. Eesmärgiks on, et kõik talus kasvanud loomad väärindatakse kohapeal ja müüakse otse talust tarbijale.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit kogemusloost: Lambad Lexuse pakiruumi ja maale elama

Taskuhääling õunamahla tootmisest

Hiiumaal tegutsev Triinu Schneider seisab selle eest, et omamaine lauaõun ja õunamahl meile kättesaadav oleks. Toote isikustatus on kõva müügiargument ja võimalus väiketootjal oma puhta kauba eest sobivat hinda saada.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Triinu õunaaia kogemusloost

Taskuhääling lavendlitest

Hiiumaal asuvas Lavendlitalus on kasvatavad lavendlipõõsaid ligi hektarisel põllul ning oma taimedelt saadud õitest kodumaiseid lavendlitooteid valmistavad Birthe ja Taavi. Tootmise aastaring jaguneb kaheks: 3 nädalat õitsvat aega ja ülejäänud aeg, kus tegeletakse toodangu müügi ja uute ideede korjamisega.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Lavendlitalu kogemusloost

Viljar Veidenberg

Taskuhääling piima töötlemisest

Viljandimaal asuvas Pajumäe talus on kasvamas 200 erinevas vanuses maheveist, nendest 90 on tööturul aktiivsed ehk tegelevad süsteemselt piima andmisega.
Toidutootmine on põnev, pakub pidevat arengut ja võimaldab ennast väga erinevate valdkondadega kursis hoida.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Pajumäe kogemusloost

Timo Varblas, Ahisilla peremees

Taskuhääling taluaiast

Ahisilla taluaed Harjumaal sai alguse laste pärast. Põhirõhk tootmises on köögiviljakasvatusel ja lisandväärtust loovad lõikelilled. Tänane töökorraldus on hooajal pingeline, kuid oluliselt paindlikum ja annab võimaluse asju koos perega teha.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Ahisilla kogemusloost

Märtin Rõõmusaar

Taskuhääling teraviljaveskist

Viljandimaal asuvat Koksvere Veskit juhib Märtin Rõõmusaar, kes olles ise elukutseline päästja, pidi 10 aastat tagasi kevadkülvide ajal tegema kiire otsuse, asudes peretalusse appi majandama. Tooraine veskisse kasvatatakse pereettevõtte põldudel. Veskis väärindatakse aastas ligikaudu 100 tonni toorainet, sortimendis on 30 erinevat nimetust.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit kogemusloost

Aastal 2022 valminud taskuhäälingud

Taskuhääling lambakasvatusest

Iisaka talu on pereettevõte Lahemaa rahvuspargis. 100-pealises põhikarjas kasvatatakse sinise texeli ja eesti tumedapealist tõugu lambaid. Ettevõtmise üks suuri ülesandeid on pärandkoosluste hooldamine

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Priidu Veersalu kogemusloost

Taskuhääling linnukasvatusest

Äntu mõisas on kanade ja munatootmisega tegeletud üle kahekümne aasta. Mahetootmises peetavad kanad siblivad õues, Pandivere kõrgustiku veereservuaaride kohal.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Lauri Bobrovski kogemusloost

Taskuhääling lihaveisekasvatusest

Luigeveski Agro põhikarjas on täna 20 puhtatõulist aberdiin-angust, lisaks noorloomad. Ettevõtte omanik Kerli Ats valmistus loomakasvatamisega tegelema hakkamiseks kolm aastat

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Kerli Atsi kogemusloost

Taskuhääling hobusekasvatusest

Joosep Tikk on hobustega tegelenud kogu oma teadliku elu, alustades Hiiumaalt. Hetkel tegutseb ta Lõuna-Eestis, Kaldala talus

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Joosep Tikk kogemusloost

Taskuhääling marjakasvatusest

Ranet Roosimäe Joosepi talu Põlvamaal on tuntud marja- ja köögiviljakasvataja, kellel müügiletis on alati järjekord. Ülevaade vajalike tööde loetelust kinnitab, et kasvataja jaoks tööaeg ei piirdu kaugeltki mõne nädalaga.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Ranet Roosimäe kogemusloost

Taskuhääling teraviljakasvatusest

Varisoo talu Lääne-Virumaal on sama vana kui noorperemees Ragnar Viikoja.
Teraviljakasvatus on populaarne tegevusala ja vaba maaressurss selleks on Eestis sisuliselt ammendunud.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Ragnar Viikoja kogemusloost

Taskuhääling ravimtaimede kasvatusest

Tamme talu ürdiaed Pärnumaal sai alguse perenaise Heli Viedehofi ühest potist basiilikust.
Ravim-, lõhna-, ja maitsetaimede aia pidamine ei ole pelgalt taimekasvatus ja turundus, vaid eeldab ka ajaloo, meditsiini, kunsti jpm valdkondade tundmist.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Heli Viedehof kogemusloost

Taskuhääling kartulikasvatusest

Leese Mahe talu peremees Alo Abiline naudib töötamist mullaga, vaadates hoolealuste kasvamist Võrumaal. Kartulisortide valikul on hea põhimõte – toodang peab endale maitsema ja meeldima.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Alo Abilise kogemusloost

Taskuhääling kitsekasvatusest

Andri-Peedo talus elu nautivad kitsed annavad mahedamaitselist piima.  Ka kitselihaga katsetajaid on üha rohkem ja tooraine pakub kokkadele huvi.
Peremees Kermo Rannamäe sõnul nõuab tegevusala soovi tegeleda tarbijate teadlikkuse tõsmisega.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Kermo Rannamäe kogemusloost

Taskuhääling piimakarjakasvatusest

Värskelt avatud laudahoones Palmi Farm jätkakatse piimalehmadega robotlüpsi tehnoloogia abil. Nagu valdkonda siseneda ei ole võimalik põlve otsast alustades, ei ole seda võimalik ka päevapealt lõpetada.
Kuula noore perenaise Karoliina Posti lugu

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Palmi farmi kogemusloost

Taskuhääling mesindusest

Kumalane OÜ juht Taavi Tull majandab 1700 mesilaspere koos oma isaga, olles üks suurimaid meetootjaid nii Baltikumis kui ka Põhjamaades. Mesindus on ajakriitiline ning arvestatava väljaminekuga ka väikeste mahtude juures.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Taavi Tulli kogemusloost

Taskuhääling viinamarjakasvatusest ja veinitootmisest

Puuvilja-ja marjaveine valmistatakse Eestis keskajast saadik. Ala on populaarne, istikuid müüakse nüüdseks põhimõtteliselt kõikjal.
Veinimäe talu peremees Roman Šarin haldab Baltikumi suurimat mahe siidri- ja veinitalu. Avatud mõttemaailm, suhtlemis- ja keeleoskus ning natuke hulljulget entusiasmi on loonud ägeda ja rõõmupakkuva tulemi.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Roman Šarin’i kogemusloost