Maaelu taskuhäälingud kirjeldavad maaettevõtlusega alustajatele tegevusega kaasnevaid võimalusi, aga ka ohte kogemuslugude kaudu.

Igas saates käsitletakse erinevat tootmissuunda, millega maaettevõtlusega alustaja saaks end kurssi viia: lambakasvatus, kitsekasvatus, piimakarjakasvatus, marjakasvatus, mesindus, linnukasvatus, lihaveisekasvatus, köögivilja-sh kartulikasvatus, teraviljakasvatus jne.

podcasti salvestamine

Taskuhäälingus kuulete intervjuud vastava ala tootjaga, kes räägib enda kogemuse põhjal alustamisest ja tegevusalast üldisemalt.

Intervjueerijaks on taskuhäälingutes Kaja Piirfeldt, Aasta Põllumees 2020, maamajanduse konsulent, MTÜ Eesti Noortalunikud juhatuse liige

MAK logoTaskuhäälingud ilmuvad “Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” raames. Toetab Euroopa Liit

Aastal 2022 valminud taskuhäälingud

Taskuhääling lambakasvatusest

Iisaka talu on pereettevõte Lahemaa rahvuspargis. 100-pealises põhikarjas kasvatatakse sinise texeli ja eesti tumedapealist tõugu lambaid. Ettevõtmise üks suuri ülesandeid on pärandkoosluste hooldamine

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Priidu Veersalu kogemusloost

Taskuhääling linnukasvatusest

Äntu mõisas on kanade ja munatootmisega tegeletud üle kahekümne aasta. Mahetootmises peetavad kanad siblivad õues, Pandivere kõrgustiku veereservuaaride kohal.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Lauri Bobrovski kogemusloost

Taskuhääling lihaveisekasvatusest

Luigeveski Agro põhikarjas on täna 20 puhtatõulist aberdiin-angust, lisaks noorloomad. Ettevõtte omanik Kerli Ats valmistus loomakasvatamisega tegelema hakkamiseks kolm aastat

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Kerli Atsi kogemusloost

Taskuhääling hobusekasvatusest

Joosep Tikk on hobustega tegelenud kogu oma teadliku elu, alustades Hiiumaalt. Hetkel tegutseb ta Lõuna-Eestis, Kaldala talus

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Joosep Tikk kogemusloost

Taskuhääling marjakasvatusest

Ranet Roosimäe Joosepi talu Põlvamaal on tuntud marja- ja köögiviljakasvataja, kellel müügiletis on alati järjekord. Ülevaade vajalike tööde loetelust kinnitab, et kasvataja jaoks tööaeg ei piirdu kaugeltki mõne nädalaga.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Ranet Roosimäe kogemusloost

Taskuhääling teraviljakasvatusest

Varisoo talu Lääne-Virumaal on sama vana kui noorperemees Ragnar Viikoja.
Teraviljakasvatus on populaarne tegevusala ja vaba maaressurss selleks on Eestis sisuliselt ammendunud.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Ragnar Viikoja kogemusloost

Taskuhääling ravimtaimede kasvatusest

Tamme talu ürdiaed Pärnumaal sai alguse perenaise Heli Viedehofi ühest potist basiilikust.
Ravim-, lõhna-, ja maitsetaimede aia pidamine ei ole pelgalt taimekasvatus ja turundus, vaid eeldab ka ajaloo, meditsiini, kunsti jpm valdkondade tundmist.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Heli Viedehof kogemusloost

Taskuhääling kartulikasvatusest

Leese Mahe talu peremees Alo Abiline naudib töötamist mullaga, vaadates hoolealuste kasvamist Võrumaal. Kartulisortide valikul on hea põhimõte – toodang peab endale maitsema ja meeldima.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Alo Abilise kogemusloost

Taskuhääling kitsekasvatusest

Andri-Peedo talus elu nautivad kitsed annavad mahedamaitselist piima.  Ka kitselihaga katsetajaid on üha rohkem ja tooraine pakub kokkadele huvi.
Peremees Kermo Rannamäe sõnul nõuab tegevusala soovi tegeleda tarbijate teadlikkuse tõsmisega.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Kermo Rannamäe kogemusloost

Taskuhääling piimakarjakasvatusest

Värskelt avatud laudahoones Palmi Farm jätkakatse piimalehmadega robotlüpsi tehnoloogia abil. Nagu valdkonda siseneda ei ole võimalik põlve otsast alustades, ei ole seda võimalik ka päevapealt lõpetada.
Kuula noore perenaise Karoliina Posti lugu

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Palmi farmi kogemusloost

Taskuhääling mesindusest

Kumalane OÜ juht Taavi Tull majandab 1700 mesilaspere koos oma isaga, olles üks suurimaid meetootjaid nii Baltikumis kui ka Põhjamaades. Mesindus on ajakriitiline ning arvestatava väljaminekuga ka väikeste mahtude juures.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Taavi Tulli kogemusloost

Taskuhääling viinamarjakasvatusest ja veinitootmisest

Puuvilja-ja marjaveine valmistatakse Eestis keskajast saadik. Ala on populaarne, istikuid müüakse nüüdseks põhimõtteliselt kõikjal.
Veinimäe talu peremees Roman Šarin haldab Baltikumi suurimat mahe siidri- ja veinitalu. Avatud mõttemaailm, suhtlemis- ja keeleoskus ning natuke hulljulget entusiasmi on loonud ägeda ja rõõmupakkuva tulemi.

Vaata ka häälingu teemalist artiklit Roman Šarin’i kogemusloost